Technologie termodynamických panelů spojuje výhody tepelného čerpadla a solárního panelu. Při venkovní instalaci využívá energii okolní teploty, slunečního záření, větru, deště, zbytkového tepla z budovy.
Termodynamický systém spojuje výhody tepelného čerpadla a solárního kolektoru. Využívá chladicí kapaliny R134a na ohřev TUV nebo R407c na vytápění či velkoobjemový ohřev TUV. Podchlazená kapalina s teplotou -20°C putuje do termodynamického panelu a je vystavena působení slunce, deště, větru, teploty okolního prostředí a dalším klimatickým faktorům.
Vlivem všech těchto faktorů se chladící kapalina ohřeje a stává se z ní plyn, který proudí do kompresoru, kde je stlačen a vytváří tak tepelnou reakci až 120ºC. Toto teplo je nepřímo předávané přes výměník na vodu v nádrži nebo do topného systému. Tímto přenosem tepla se plyn ochladí a změní své skupenství opět na podchlazenou kapalinu. Tento proces probíhá dokud ohřívaná či topná voda nedosáhne požadované teploty. Jakmile se dosáhne požadované teploty, systém vypne kompresor a ukončí tuto opakující se reakci.
Hmotnost panelu: 8 kg
Rozměr: 2000 x 800 x 2 mm
Materiál: hliníková slitina (potažená mikročásticemi plastu)
U systémů na ohřev TUV se jedná se o malé tepelné čerpadlo využívající 1 nebo 2 termodynamické panely.
U systémů na vytápění se jedná o plnohodnotné velké tepelné čerpadlo využívající 6 až 40 termodynamických panelů.
Termodynamický panel není závislý na slunečním svitu, ale na okolní teplotě. Slouží jako výparník k vnitřní jednotce. Čím vyšší je teplota kolem panelu, tím vyšší je jeho účinnost.
R134a na ohřev TUV u jednotek ECO, ECOTOP a SolarBox do -5°C
R407c na vytápění či velkoobjemový ohřev TUV u jednotek SolarBlock do -15°C Při dosažení těchto teplot účinnost klesá a nastupuje pomocný záložní zdroj.
Rádi Vám vše vysvětlíme. Stačí napsat nebo zavolat.